۱۳۹۶/۰۱/۰۱
استانداری خراسان شمالی در سالی که گذشت؛

مردادماه؛ از ضرورت راه اندازی مرکز مدیریت حوادث تا توجه به توسعه مسائل فرهنگی

ضرورت راه اندازی مرکز مدیریت و کنترل حوادث و ایستگاه پیش آگاهی کشاورزی در استان،جایگاه مهم مراکز فنی و حرفه ای و کارو دانش،احصاء آسیب های اجتماعی استان،حمایت و استقبال از سرمایه گذاران خارجی،انتصاب نیروهای توانمند،اهمیت نقش تبلیغات در بین جوانان،توسعه و حمایت از مشاغل خرد،افزایش هم افزایی بین مردم و دولت،توجه و اهمیت برگزاری یادواره شهدا،حل مشکلات مردم با نگاه مثبت مدیران استان،عمل کردن مدیران به موارد مندرج در حقوق شهروندی،قدم برداشتن مدیران در مسیر اجرایی کردن سندآمایش،نشست مشترک استاندار خراسان شمالی با سفیرایران در ترکمنستان و رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی وافزایش اعتبارات شهرستانهای جدید التاسیس بخشی از مهم ترین رویداهای خبری استانداری در مرداد ماه است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی؛استاندار خراسان شمالی خواستار راه اندازی مرکز مدیریت و کنترل حوادث و ایستگاه پیش آگاهی کشاورزی در استان  شد.
محمدرضا صالحی در جلسه شورای آموزش و پرورش استان اظهار داشت: با توجه به اینکه بخش عظیمی از جمعیت کشور بر مبنای هرم جمعتی نیروی کار ماهر و حرفه ای هستند لذا وجود مراکز فنی حرفه ای ، هنرستانها و کارو دانش از اهمیت و جایگاه بالایی بر خوردار است.
استاندار خراسان شمالی در جلسه ستاد فرهنگی و اجتماعی مدیریت و ساماندهی آسیب های اجتماعی استان گفت:در جلسه ای با حضور مقام معظم رهبری و مقامات ارشد کشوری، تعدادی از آسیب های اجتماعی بعنوان اولویت کشوری مطرح شد که باید این موضوعات نیز برای استان ما در راس امور قرار گیرد.
محمد رضا صالحی در جلسه مرکز خدمات سرمایه گذاری استان خاطرنشان کرد: از سرمایه گذاران به ویژه سرمایه گذاران خارجی استقبال می کنیم لذا تمام دستگاه های اجرایی باید کارها و امور مربوطه را با قوت بیشتری پیش ببرند.
استاندار خراسان شمالی در دیدار با فرماندار مانه و سملقان ،اعضای شورای شهر و بخشدارها اظهار داشت:اولویت در انتصاب نیروهای توانمند همگام شدن با سیاست ها و اهداف دولت است.
**حمایت از مشاغل خرد و صنایع کوچک
محمدرضا صالحی در دیدار اعضای شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به مناسبت 12 مردادماه سالروز تاسیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی  خاطرنشان کرد: سازمان تبلیغات اسلامی نقش اساسی و مهمی در جهت دهی نسل جوان به ارزش های اسلامی برعهده دارد.
استاندار خراسان شمالی در دیدار ائمه جمعه  گفت:یکی از اولویت های مهم استان توسعه و حمایت از مشاغل خرد و صنایع کوچک است.
 محمدرضا صالحی در مراسم انتصاب و معرفی حجت الاسلام یعقوبی نخستین نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی اظهار داشت: مدیران باید در راستای هم افزایی بین مردم و دولت تلاش مضاعف داشته باشند.
استاندار خراسان شمالی  در نشست هم اندیشی فعالان حوزه صنعت، معدن و تجارت به مناسبت گرامیداشت روز ملی حمایت از صنایع کوچک اظهار داشت:مدیران استانی در جهت حل مشکلات با انعطاف پذیری و نگاه مثبت قدم بردارند.محمدرضا صالحی جهت حل مشکل اشتغال استان باید به سمت مشاغل ارزان قیمت، خرد و متوسط و استفاده از ظرفیت های شهرک های صنعتی رفت.
**تحقق شعار استقلال،آزادی و جمهوری اسلامی
استاندار خراسان شمالی در نشست شورای مشورتی ایثارگران استان اظهار داشت:با برگزاری یادواره های شهدا باید بتوانیم جایگاه هدفمندی شهدا را ترسیم کنیم چرا که همه ما به دنبال تحقق شعار استقلال ،آزادی و جمهوری اسلامی هستیم.
محمدرضا صالحی در جلسه شورای اداری استان با بیان اینکه به زودی منشور حقوق شهروندی انتشار خواهد یافت، گفت:پس از انتشار این منشور، مدیران باید به موارد مندرج در این منشور عمل کنند.

وی در ادامه  تصریح کرد:در این منشور حقوق شهروندی از زاویه ارباب رجوع مدیران باید به دو نکته شفاف سازی تمام موارد مورد تقاضای ارباب رجوع و اخلاق و سعه صدر عمل کنند.
محمد رضا صالحی در دیدار فرماندار ، معاونان وی و اعضای شورای اسلامی شهر بجنورد اظهار داشت: مدیران در مسیر اجرایی کردن سند آمایش قدم بردارند و تبعیت از این سند و حرکت در چارچوب آن الزامیست.
** پیشبرد وضع استان با کمک بخش خصوصی
نشست مشترک استاندار خراسان شمالی، سفیر ایران در ترکمنستان و رئیس اتاق بازرگانی،صنایع،معادن و کشاورزی خراسان شمالی پیرامون تعیین تکلیف مرز پروسه سو و توسعه روابط با کشور ترکمنستان در محل دفتر در حالی برگزار شد که استاندار خراسان شمالی به اهمیت بخش خصوصی در استان اشاره کرد واظهارداشت: اگر بودجه دولتی را خوب جذب کنیم فقط می توانیم وضع موجود را حفظ کنیم و دراین میان پیشبرد وضع استان با کمک بخش خصوصی امکان پذیر است.
استاندار خراسان شمالی در سومین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان گفت:اعتبارات شهرستانهای جدید التاسیس استان از مجموع اعتبارات استانی به جز مبحث شاخص ها باید یک درصدی افزایش یابد.
محمدرضا صالحی در دیدار با باقری مشاور ارشد وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت:: فرودگاه بجنورد قابلیت تبدیل به فرودگاه باربری شمال و شمال شرق کشور دارد که می تواند محصولات دامی، باغی و کشاورزی خود را صادر کند.
استاندار خراسان شمالی در شورای مبارزه با مواد مخدر استان گفت:مبارزه با مواد مخدر یک کار ساده و سطحی نیست و امر مبارزه را باید جدی گرفت.
محمدرضا صالحی در دیدار فرماندار شیروان و اعضای شورای اسلامی این شهرستانخاطرنشان کرد: با توجه به وجود امکانات و ظرفیت های بالقوه شهرستان شیروان، این پتانسیل ها باید برای گردشگران عبوری این شهرستان به درستی معرفی شود.
محمدرضا صالحی در جلسه کمیسیون هماهنگی بانک های دولتی استان اظهار داشت: یکی از وظایف اصلی بانک های استان باید ارایه راهکارهای لازم در خصوص افزایش منابع باشد.
محمدرضا صالحی در جلسه هیات امنای دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با تبریک سالروز تاسیس استان(19 مردادماه) تصریح کرد: فعالیت ها و عملکرد دانشگاه علوم پزشکی استان به ویژه در مسیر پروژه های عمرانی و آموزشی در جهت رفاه حال بیشتر مردم، مثبت است.
محمدرضا صالحی در دیدار فرماندار شهرستان جاجرم و اعضای شورای این شهرستان اظهار داشت:اعضای شورا و بخشداری ها باید بدانند که داشتن برنامه از ضروریات است و در این مسیر نباید توجهی به اعتبارات داشته باشند چرا که نمی توان تنها به اعتبارات دولتی تکیه کرد.
استاندار خراسان شمالی در جشن دانش آموختگی دانشگاه فرهنگیان نقش و رسالت معلمان در جامعه را مهم عنوان کرد و ادامه داد: نقش و رسالت مهم معلمان برکسی پوشیده نیست و وظیفه مهم و شاخص معلمان باید تربیت نسلی با نشاط و با انگیزه بالا در جامعه باشد.
محمدرضا صالحی استاندار خراسان شمالی نتایج و دستاوردهای سفرهای استانی و آخرین وضعیت مصوبات هیات دولت را در نشست استانداران با رئیس جمهوری تشریح کرد.
در این نشست مشترک استانداران و هیات دولت که درمجموعه سعد آباد برگزار شد، ٥استاندار به نمایندگی از استانداران سراسر کشور در حوزه های مختلف گزارش به تشریح آخرین وضعیت حوزه های مختلف پرداختند.
استاندار خراسان شمالی گفت:رشد یک منطقه تنها به مسائل مالی نیست بلکه به توسعه فرهنگ آن منطقه بر می گردد که در این خصوص توجه مردم استان به مطالعه کتاب اهمیت زیادی دارد.
** تخصیص آنی و با اولویت 100 درصدی برای جاده بجنورد به جنگل گلستان
محمد رضا صالحی در جشن دوازدهمین سالگرد تاسیس استان در جمع با شکوه مردم در پارک ملی بش قارداش اظهار داشت: با رایزنی های صورت گرفته با دکتر نوبخت رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور دستور تخصیص آنی و با اولویت 100 درصدی برای جاده بجنورد به جنگل گلستان گرفته شده است.
محمدرضا صالحی در دیدارمدیرعامل محترم صندوق احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی کشور اظهار داشت:ظرفیت های قابل توجهی برای جذب گردشگر در این استان وجود دارد که اگر تبدیل به استان مقصد گردشگر شود شاهد پایداری گردشگران خواهیم بود.
استاندار خراسان شمالی در سمینار فرمانداران و بخشداران استان اظهار داشت:با توجه به اینکه در آستانه برگزاری هفته دولت هستیم فرمانداران و بخشداران باید به مباحثی که دولت جدای از عملکرد سیاسی، اقتصادی .. به آن توجه کرده، بپردازند.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی
تعداد بازدیدها : ۴۷۰
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

اخبار استانداری
        
اخبار برگزیده